Ewelina Chmiel – Fryzjer z miasta Warszawa

Fryzjer to wysoko wykwalifikowany profesjonalista, który potrzebuje regularnych szkoleń, aby doskonalić swoje rzemiosło. Fryzjer jest szkolony w sztuce strzyżenia włosów. Ma wiedzę na temat pielęgnacji włosów i skóry głowy. Fryzjerem może być mężczyzna lub kobieta i pracować we wszystkich typach zakładów fryzjerskich.

Fryzjerstwo to jedna z profesji, gdzie efekt widoczny jest od razu po wykonaniu usługi

Pasja i talent wpływają bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta, co prowadzi do wdzięczności, wyrażonej np. w formie hojnego napiwku. Ewelina Chmiel fryzjer to ważna osoba w życiu człowieka, któremu nie jest obojętny jego wygląd. Fryzjerzy lubią nazywać siebie stylistami, co dla ich klientów jest bardziej chwytliwą nazwą dla tego samego zawodu, ale warto zastanowić się, czy dzisiejsi fryzjerzy naprawdę potrzebują czegoś więcej niż strzyżenia i stylizacji.

U fryzjera jest coś w rodzaju artysty

Fryzjer tworzy nie tylko fryzurę, ale być może przede wszystkim wizerunek klienta, przy czym sama kondycja włosów, kształt twarzy, budowa ciała, kolor skóry i oczu, a nawet indywidualność klienta, styl, który lubi najbardziej. Ważne przy wyborze konkretnej oferty. Teraz, gdy klienci zwracają większą uwagę na wygląd, fryzjerzy mają dużo miejsca na popisywanie się. Nie ma dla nich praktycznie żadnych ograniczeń, z wyjątkiem własnej wyobraźni i umiejętności. Współcześni fryzjerzy mają do dyspozycji szeroki dostęp zarówno do najlepszych, jak i najnowocześniejszych kosmetyków i sprzętu, liczne szkolenia, pokazy, spotkania w celu doskonalenia swojego zawodu oraz wszystkie najświeższe informacje ze świata mody. Piękno jest dostępne. W efekcie klienci stawiają wyższe wymagania profesjonalizmowi fryzjerów, ale też większe możliwości dla tych, którzy pasjonują się tym zawodem.

Wymagania wobec fryzjerów są bardzo wysokie

Dobry fryzjer powinien mieć predyspozycje:

– dobrą kondycję fizyczną,

– cierpliwość i zdolność do skupienia się,

– precyzję,

– kreatywność,

– umiejętność obsługi klientów.

Czym taki fryzjer się zajmuje?

Oprócz dobrze znanych czynności, takich jak strzyżenie i farbowanie, fryzjer powinien: Potrafić doradzać klientom, jakiej pielęgnacji należy używać, aby uniknąć problemów ze skórą i włosami. Fryzjer wykonuje wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Musi potrafić przeanalizować strukturę włosów i dobrać pielęgnację do typu włosów.

Wybór fryzjera ma ogromne znaczenie. Trafić na dobrego fryzjera, który będzie wiedział, jak zająć się naszymi włosami nie należy do łatwych czynności. Ewelina Chmiel to fryzjer z wieloletnim doświadczeniem.