Grzyb migdałowy Agaricus

Agaricus, czyli grzyb migdałowy, to kolejny wspaniały grzyb prosto z Brazylii. Zawiera grzybniowy kompleks polisacharydowy, który pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. Wspomaga układ immunologiczny, zmniejsza stres i poprawia sen. Pamiętajmy jednak, że nie wolno go poddawać obróbce cieplnej, ponieważ wtedy traci całe swoje właściwości.

Agaricus

Agaricus – krótki grzybek o kapeluszu o średnicy od 5 do 10 centymetrów. Jego kapelusz jest pokryty żółtym nalotem, który z czasem zmienia się w brązowawy kolor. Ma śmierdzącą woń i kwaśny smak. Nóżki grzybów są brązowawe. Po raz pierwszy agaricus był hodowany w XVIII wieku przez żołnierzy dowodzonych przez N. Vlasova. Zostały używane jako środek przeciw żołądkowemu, który pomógł w wygraniu wielu wojen. Agaricus jest rodzajem pieczarkowatych grzybów, które charakteryzują się wolnymi blaszkami i kapeluszem z charakterystycznymi brązowymi łuskami. Rodzaj ten obejmuje pospolity grzyb, Agaricus bisporus, a także wiele innych gatunków jadalnych i trujących grzybów. Organiczny ekstrakt ze świeżych grzybów agaricus bisporus zawiera witaminę B1, kwas foliowy i potas. Znany ze swoich właściwości wspierających układ odpornościowy, łatwy do nabycia pod adresem: https://www.santulan.eu/Agaricus-ekstrakt-40-polisacharydow-90-kaps–p7660

Właściwości grzybów

Ta roślina ma wysoką wartość biologiczną. Zawiera witaminy B, kwas askorbinowy, kwas glutaminowy, kwas mlekowy i wiele substancji mineralnych. Oprócz witamin i soli mineralnych, agaricus zawiera również następujące substancje biologicznie czynne: Właściwości lecznicze Właściwości lecznicze agaricus są uznane przez wielu lekarzy. Zawarty w nim kwas mlekowy jest szeroko stosowany w leczeniu wrzodów i zapalenia żołądka. Ma działanie przeciwdrobnoustrojowe i ściągające. Ponadto kwas mlekowy ma właściwości wykrztuśne, dlatego jest stosowany w leczeniu przewlekłego kaszlu. Witamina C obecna w agaricus wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Witaminy B – B1 i B2 – pomagają w leczeniu przeziębień.

Gdzie można kupić agaricus?

Agaricus można kupić w aptekach, sklepach zielarskich oraz w niektórych supermarketach. Warto zorientować się w ofercie sklepów internetowych, ponieważ w ten sposób można łatwo znaleźć ofertę korzystną finansowo. Dodatkowo można porównać opinie użytkowników, którzy często dzielą się swoim zdaniem na forach internetowych. Agaricus jest łatwo dostępnym suplementem diety, mogącym przynieść niezliczone korzyści zdrowotne.