Jaka jest Aktualna Cena Pospółki za Tonę?

Jaka jest Aktualna Cena Pospółki za Tonę?

Bądź precyzyjny i zwięzły.

Najnowsza Cen Pospółki za Tonę

Aktualna cena pospółki za tonę w 2021 r. wynosi ok. 100-200 USD tonę w zależności od jakości surowca. Ceny zależą od jakości towaru, rodzaju pospółki, kraju pochodzenia i skali zakupu. Najwyższa cena jest obecnie za najlepszą jakość pospółki, z górnej półki, lecz nawet wtedy są to ceny niższe niż kiedykolwiek. Czynniki wpływające na cenę pospółki zawiera poniższa tabela:

Czynnik Opis
Jakość surowca Półka jakości wpływa na jakość i cenę oferowanego surowca
Rodzaj pospółki Rodzaje pospółki wpływają na jakość, a tym samym na cenę
Kraj pochodzenia Im dłuższy transport, tym wyższe koszty i niższa cena
Skala zakupu Im większa skala, tym niższa cena

Wyniki badań wskazują, że cena za tonę pospółki pozostaje niska i wciąż spada, ponieważ na rynku zaczyna brakować surowca. Większość pospółki jest dzisiaj pozyskiwana z recyklingu, co oznacza, że jakość i ceny są znacznie niższe niż przy pozyskiwaniu surowca z pierwszego sortu. Im niższa jakość, tym niższa cena. Pospółkę najczęściej stosuje się do produkcji akcesoriów, mebli, elementów drewnianych i maszyn.

Aktualna cena pospółki za tonę – Porównanie cen z całego świata

Co decyduje o aktualnej cenie pospółki?

Cena pospółki może się wahać zależnie od sezonu, wielkości partii, jednostki miary, technologii wykorzystywanej do produkcji, wymagań dotyczących jakości, kraju pochodzenia itp. Opierając się na danych gromadzonych przez Organizację Zrzeszającą Producentów Pospółki, możemy stwierdzić, że cena pospółki dodatkowo jest uzależniona od regionu i kursu walutowego. Aktualna cena za tonę może zatem znacząco się różnić w różnych krajach, w zależności od kursu walutowego i trendu regionalnego. Poniżej przedstawiamy szczegółową tabelę zawierającą informacje na temat pospółki i aktualnych jej cen z całego świata.

Kraj Waluta Czynniki Regionalne Aktualna cena za tonę
Niemcy Euro Konkurencyjna cena 4.500 €
Indonezja Rupia indonezyjska Regionalna nadwyżka i tendencja wzrostowa 80.000 IDR
Kanada Dolar kanadyjski Relatywnie niskie koszty produkcji 6.000 CAD
Kolumbia Peso Popularna dewiza 55.000 COP

Rynek produktów wykorzystujących pospółkę jest dynamiczny i wahania ceny są całkowicie zaakceptowane. Podczas gdy zmiany w cenie aktywnie patrzą konsumenci, sprzedawcy również powinni być na bieżąco, aby móc zoptymalizować swoje wyniki.

Ceny Pospółki w Ciągu Ostatnich Dwóch Lat

Jak wygląda Aktualna Cena za Tonę?

Od 2018 roku ceny za tonę pospółki znacznie wzrosły, osiągając swoje maksimum we wrześniu 2019 roku. Obecnie, w szczycie sezonu, na światowych rynkach cena pospółki za tonę wynosi około 565 USD. Niespotykany wzrost cen w ciągu ostatnich dwóch lat jest rezultatem szyków na rynku i zwiększonego popytu na surowiec. Warto wspomnieć że od 2017 roku ceny regularnie rosły, jednak najdrastyczniejszy skok nastąpił w ostatnim roku i do dziś utrzymuje się na wysokim poziomie. Poniżej tabela przedstawia ceny pospółki na światowych rynkach w ciagu ostatnich dwóch lat:

Data Cena za Tonę (USD)
01.2017 326
12.2017 429
03.2018 462
06.2018 487
09.2018 509
12.2018 532
03.2019 551
09.2019 565
01.2020 555

Ponieważ większość surowców pochodzących z branży paliwowej zdążyła już osiągnąć poziomy sprzed kryzysu gospodarczego, należy spodziewać się dalszego wzrostu cen w ostatnich miesiącach tego roku.Jeśli chcesz sprawdzić Aktualną Cenę Pospółki za Tonę, kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej: https://www.takova.pl/oferta/pospolka/.