Zadbane dłonie są najlepszą wizytówką

Dlatego też nigdy nie należy zaniedbywać pielęgnacji paznokci w imię piękna. Częste malowanie i codzienne ćwiczenia prowadzą często do łamliwych paznokci i suchych skórek. Olejek do paznokci, to skuteczny sposób na zwalczenie tego problemu i przywrócenie zdrowych, elastycznych paznokci. Olejek do paznokci nawilża i wzmacnia płytkę keratynową.

Dlaczego potrzebuję olejku do paznokci?

Lakier do paznokci, a zwłaszcza zmywacz do paznokci może uszkodzić paznokcie. Jest to szczególnie ważne, jeśli regularnie używasz farby i zaraz po jej usunięciu nakładasz nowy produkt. Paznokcie, w tym łożysko i skórki, są silnie odtłuszczone i mogą stać się suche i łamliwe. Olejek do paznokci może pomóc złagodzić ten problem. Jest to szczególnie ważne, jeśli cały paznokieć jest łamliwy lub jeśli masz małe blizny na palcach.

Skład i zastosowanie olejku do paznokci

Wysokiej jakości olejek do paznokci składa się głównie z naturalnych składników, takich jak oliwa z oliwek, wyciąg z koniczyny i rumianek. Olejek z drzewa herbacianego, jojoba i liści nie są tak powszechne jak olejek migdałowy, pomarańczowy i limonkowy. Wszystkie te składniki mają działanie emoliencyjne, nawilżające i wzmacniające keratynę na paznokcie. Szczególnie przydatne i ekonomiczne są olejki do paznokci nakładane pędzlem. Tak zwane aplikatory kulkowe i sztyfty olejowe nadają się do stosowania pomiędzy i w podróży, np. w pracy lub w sklepie.

Jaki jest najlepszy olejek do paznokci?

Jedno jest pewne: trzeba regularnie stosować oliwki do paznokci. Możesz stosować go jako odświeżenie pomiędzy zabiegami, pozostawić na noc przy zabiegach kosmetycznych lub użyć jako intensywną kurację po manicure.

Jak często należy stosować olejek do paznokci?

Zasadniczo olej do paznokci może być stosowany tak często, jak chcesz. Dzięki naturalnym składnikom nie jest szkodliwy dla Twojej skóry, a wręcz przeciwnie.

Osoby z łamliwymi paznokciami i suchymi dłońmi powinny stosować olejek do paznokci przynajmniej raz dziennie. Jeśli Twoje dłonie i paznokcie wymagają większej pielęgnacji, stosuj preparat kilka razy dziennie.

Czas stosowania olejku do paznokci

Raz nałożony olejek do paznokci utrzymuje się do dwóch tygodni. Jednak dla niektórych osób konieczne jest stosowanie go co kilka dni. Jeśli Twoje paznokcie zaczynają pękać lub łuszczyć się, być może będziesz musiała użyć innego rodzaju olejku do paznokci.

Olejki do paznokci, to produkty do pielęgnacji paznokci, które mają sens, w przeciwieństwie do wielu niepotrzebnych produktów kosmetycznych. Nie tylko są one skuteczne w walce z łamliwością paznokci, ale również mogą jej zapobiegać. Wysokiej jakości olejek do paznokci wykonany z naturalnych składników jest również skuteczny w leczeniu ran.