Jakie są najnowsze cechy i funkcje Volvo XC60?

Jakie są najnowsze cechy i funkcje Volvo XC60?

Nowe cechy i funkcje Volvo XC60 – nowe standardy bezpieczeństwa i jakości!

Volvo XC60 stanowi obecnie jeden z najlepiej wyposażonych, wielofunkcyjnych SUV-ów na rynku. W 2018 roku został oceniony nagrodą „Auto roku”. Następca Volvo XC90 zaprojektowany został z dbałością o wysoką jakość i bezpieczeństwo. Stanowi to połączenie doskonałych silników, specjalnych programów zapewniających bezpieczeństwo oraz inteligentnych systemów informacyjno-rozrywkowych. To pozwala kierowcy cieszyć się mobilnością z komfortem i zrównoważoną jazdą.

Najnowsze cechy i funkcje Volvo XC60 – wybierz najlepszą opcję

Rodzina XC60 wyposażona jest w 3 silniki benzynowe, 2 hybrydowe oraz 2 wersje wysokoprężne. Każdy silnik różni się od innych mocą i momentem obrotowym. Włączone jest w nich wielostopniowe przyspieszenie, wyświetlanie danych na komputerze pokładowym oraz innowacyjny napęd elektryczny. Dzięki napędowi hybrydowemu Volvo XC60 wyposażone jest w inteligentny tryb jazdy, który pozwala kierowcy na pełne wykorzystanie paliwa.

Model ten obejmuje szereg systemów bezpieczeństwa. W standardzie można znaleźć system detekcji kolizji przedniej, systemy parkowania w poziomie jak i w pionie, system utrzymania pojazdu na ścieżce jazdy, asystenta redukcji nadmiernej prędkości oraz ostrzeżenia przed ruchami pojazdów w zakresie 360 stopni. Miłośnicy technologii będą usatysfakcjonowani dzięki dostępności systemu pilota zdalnego zarządzania pojazdem, łączności 4G LTE oraz cyfrowej ramki.

Volvo XC60 to zatem SUV z klasą, wyposażone w szereg cech i funkcji zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa i jakości.

Najważniejsze cechy i funkcje Volvo XC60

Nazwa Opis
Intelligent Driver Assist System wspomagania kierowcy do jazdy bezpiecznej
Espresso Carplay i Android Auto Konfigurowalne systemy informacji i rozrywki
Cyfrowe ramki Rama o wyświetlaczu 12.3″ zapewniająca technologiczny wyświetlacz informacji o pojeździe
Ogrzewany kierownica i lustrzanki Samoczynnie ogrzewane elementy kabiny
Active Bending Lights System świateł aktywnych, które wskazują kierunek na zakrętach
System utrzymania na ścieżce System wspomagający kierowcę podczas jazdy, który utrzymuje pojazd na wybranej linii jazdy.
Ostrzeżenia przed ruchami pojazdów w promieniu 360 stopni Technologia monitorowania, śledzenia i ostrzegania kierowcy przed innymi pojazdami w przestrzeni wokół samochodu

Volvo XC60: najnowsze funkcje i cechy

Volvo XC60 to zaawansowany technologicznie SUV, zaprojektowany w celu zapewnienia bezpiecznego, wygodnego i spersonalizowanego doświadczenia jazdy. Jego najnowsza generacja zawiera szereg nowych ulepszeń, w tym zoptymalizowaną interakcję z systemem audio, bogaty wybór zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy oraz instalację intuicyjnych innowacji, które zaprojektowano, aby uprościć codzienną jazdę. Oto kilka najważniejszych cech i funkcji Volvo XC60:

System wspomagania kierowców

Volvo XC60 wyposażone jest w szeroką gamę systemów wspomagających kierowcę, które zostały zoptymalizowane w celu zapewnienia lepszego bezpieczeństwa na drodze. Te zaawansowane technologicznie systemy, w tym Stosowane Drogowe Zapobieganie Kolizji (ACCP), system poprawiający stopień świadomości i ostrzegający w przypadku wykrycia nieoczekiwanego zagrożenia na drodze, Adaptacyjne OświetlanieReflektorów, automatycznie dostosowujące jasność świateł do warunków jezdni oraz MonitorowanieMartwegoPola wykorzystujący kamery 360°, aby ostrzegać kierowcówarzobiektach poza zasięgiem wzroku, pomaga kierowcy w zachowaniu zdrowego poziomu czujności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Innowacje materiałowe

Firma Volvo przykłada dużą wagę do zapewnienia wytrzymałości i wyjątkowej trwałości swoich samochodów. Odświeżona wersja Volvo XC60 została wyposażona w zintegrowane, aktywne systemy bezpieczeństwa, zoptymalizowane połączenia, a także zaawansowane rozwiązania materiałowe. Na przykład, zastosowano nowy stop aluminium, który zmniejsza całkowitą masę samochodu o ponad 10%, co pomaga zwiększyć zarówno poziom bezpieczeństwa jak i wydajność. Dodatkowo, zastosowano nanowarstwę powłoki w trybie zimnym, aby zmniejszyć poziom zanieczyszczeń podczas procesu, co stanowi wyraźny krok w kierunku przyjaznego otoczeniu i ekologicznego wytwarzania samochodów.

Nawigacja 3D

Volvo XC60 wyposażone jest w nową funkcję nawigacji 3D, zaprojektowaną z myślą o zwiększeniu wygodnych przejazdów. To wysoce zaawansowane narzędzie umożliwia wizualizację trasy, wraz z pozycją GPS, 3D informacjami o obszarze i zapowiedzią ruchu drogowego. Dodatkowo, nawigacja 3D może skutecznie wspierać kierowcę w planowaniu i przyszłych trasach i wybieraniu najbardziej odpowiednich tras. Mapy wykorzystują obrazowanie satelitarne, aby zapewnić wyższy poziom szczegółowości i precyzji, ułatwiając kierowcy dotarcie do celu.

Tabela funkcji Volvo XC60

Funkcja Opis
Stosowana Drogowe Zapobieganie Kolizji Złożony system zapobiegający ewentualnym kolizjom drogowym
Adaptacyjne Oświetlanie Reflektorów Dostosowuje jasność świateł w zależności od warunków na drodze
Monitorowanie Martwego Pola Ostrzega kierowców w przypadku pojawienia się obiektów poza zasięgiem wzroku
Nanowarstwa powłoki w trybie zimnym Zmniejsza poziom zanieczyszczeń podczas procesu produkcji
Nawigacja 3D Zapewnia wysoce zaawansowane narzędzie do wizualizacji trasy

Podsumowując, Volvo XC60 jest zarówno nowatorskim jak i funkcjonalnym samochodem o wyjątkowych cechach i funkcjach, które zapewniają niezwykłe wrażenia jazdy. Te cechy i funkcje eliminują ryzyko pojawienia się wypadków, zwiększają komfort podróży i ułatwiają kierowcy dotarcie do celu.

Komfortowy i innowacyjny Volvo XC60

Najnowsze cechy i funkcje

Volvo XC60 to komfortowe, wielofunkcyjne i dynamiczne auto przeznaczone dla aktywnych użytkowników. Poprzednie wersje tego samochodu zawsze były wyjątkowe, a w tej generacji producent zadbał o jeszcze lepsze osiągi, wygodę i zaawansowane technologie.
Dopracowane, nowe wyposażenie w Volvo XC60 zapewniają pełnię wygody w trakcie jazdy. Dobrze znane zawieszenie, systemy zapobiegające poślizgowi, jak również nowoczesne technologie wspomagają płynne i komfortowe prowadzenie. Volve XC60 posiada także wbudowany system audio Bowers & Wilkins, który oferuje dobrze znany niesamowity dźwięk.
Dodatkowo, Volvo XC60 jest wyposażone w zaawansowane elementy wyposażenia, takie jak:

  • System Pre-Collision
  • 360-stopniowe wyświetlanie
  • System monitorowania miejsc niebezpiecznych
  • Adaptacyjny tempomat

Elementy takie jak kamera cofania, czujniki parkowania, (blind spot monitoring) wolnych miejsc po bokach pojazdów oraz system Parkspin dla łatwego parkowania również zostały zainstalowane w celu uzyskania najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Volvo XC60 jest nowym, przemyślanym i lepszym niż kiedykolwiek samochodem, który jest idealny dla wszystkich wymagających kierowców.

Wkiorkowania dla Volvo XC60
Ilość drzwi Ilość miejsc
5 5

Jeśli chcesz przekonać się, jakie ciekawe cechy i funkcje posiada najnowsze Volvo XC60, zajrzyj do tego artykułu: https://promot.volvocars-partner.pl/modele/mild-hybrid/xc60/.