Maty Shiatsu – czym sie charakteryzują?

Maty Shiatsu wywodzą się z bardzo dalekiej z naszej perspektywy Japonii. Jak wszystkim chyba wiadomo Japonia to kraju oferujący nam wiele bardzo ciekawych rozwiązań naszych codziennych problemów. Masaż Shiatsu jest szczególnie przydatny w dzisiejszych czasach, w których wszyscy chodzą coraz bardziej spięci, zestresowani i zdenerwowani. Umiejętność zrelaksowania się i osiągnięcia absolutnego spokoju jest obecnie właściwie bezcenna. Masaż Shaitsu działa dobroczynnie na całe nasze ciało, a także na nasz umysł. Każdy, kto miał okazję z niego skorzystać, wie, jak wspaniale czuł się po jego zakończeniu. Maty Shiatsu, czyli tak naprawdę japoński futon to świetne posłanie bardzo często służące do wykonywania na nim właśnie masażu Shiatsu. Oddychające i dopasowujące się do ciała podłoże jest bardzo ważne nie tylko w czasie masażu, ale sprawdza się w każdej sytuacji, w której chcemy odpocząć i spokojnie poleżeć. W Japonii także użyciu futonu nie ogranicza się tylko do masażu shiatsu. Tysiące Japończyków od wieków śpią na takich posłaniach i należą do najzdrowszych narodów na świecie.

Mata Shiatzu  — do czego ją można wykorzystać?

Prawdziwa japońska mata shiatsu składa się z kilku warstw naturalnej bawełny umieszczonych w pięknym bawełnianym pokrowcu. Łączna grubość takiego materaca to około 6 centymetrów. Dzięki naturalnej bawełnie mata taka posiada bardzo duże właściwości termoregulacyjne, co pozwala osobom na niej leżącym zachować pełen komfort termiczny. Dzięki swojej grubości materac taki również przyczynia się do odpowiedniego podparcia kręgosłupa, dzięki czemu nie będziemy nawet przy długim leżeniu odczuwać dolegliwości bólowych trapiących niejedną osobą.

Oczywiście sposoby korzystania z takiej maty są wręcz nieograniczone. Poza jej najbardziej naturalnym zastosowaniem, czyli podkładem podczas masażu shiatsu jest także wykorzystywana w wielu innych sytuacjach. Bardzo dobrze sprawdza się ona jako materac na którym można wygodnie i bezproblemowa spać. Również zabawy z dziećmi na takiej macie z pewnością spowodują brak obaw związanych z bardzo zimną w wielu domach podłogą – dotyczy to zwłaszcza tych chłodniejszych pór roku.

Łatwe przechowywanie

Ważną cechą maty shiatsu jest możliwość jej zwinięcia i zrolowania, dzięki czemu możemy ją wygodnie przechowywać w szafie, gdy nie jest nam akurat potrzebna. Ma to również niebagatelne znaczenie w podróży, w czasie której w bagażniku auta musi zmieścić się również wiele innych, równie potrzebnych rzeczy.

Podsumowując naturalna bawełniana mata shiatsu to wspaniała inwestycja w swoje zdrowie, o które przecież nikt nie zadba tak dobrze jak my sami.